Világbajnoki ötödik helyezés

DUATLON Szeptember elején Svájcban, Zofingen városában rendezték a hosszútávú duatlon világbajnokságot. Lenti Zsolt, a Mogyi SE versenyzője a szeniorok között (55 éves) remekelt: 5. helyezést érte el. A vb-n mintegy 200 induló volt, a profik, illetve a szeniorok alkották a többséget.
2017. szept. 13. 0 comment
Lenti Zsolt versenyben (korábbi felvétel) Lenti Zsolt versenyben (korábbi felvétel)
A bajai sportoló elmondta: gyakorlatilag ismeretlen pályán kellett végigmenni, mivel a viadalt megelőző napokban szakadt az eső, így csak autóval lehetett bejárni az utat. „A verseny napján (szeptember 3-án) szerencsére már napos idő volt, azonban így sem volt egyszerű a 10 km futásból, 150 km kerékpározásból, majd újabb 30 km futásból összeálló távot teljesíteni. A futásnál kb. 1000, míg a tekerésnél összesen 2000 méteres szintkülönbséget kellett legyőzniük – lévén Svájc hegyekkel bőven ellátott ország.”
Lenti Zsolt idén még egyszer rajthoz áll: október 15-én a 32. Spar Maratonon vesz részt. Novemberben értékeli az esztendőt, s csak utána dönt a folytatásról, felmérve a jövő évi viadalokat is. Zalavári László